Poznaj ENOEXPO®

Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO® to największe wydarzenie winiarskie w Polsce.


Odbywa się równocześnie z Międzynarodowymi Targami Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz Targami Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD®​ To idealna okazja by zaprezentować swoje wina odbiorcom z sektora HoReCa oraz znaleźć dystrybutora na polskim rynku.

Międzynarodowy charakter...

Podczas ostatniej edycji w targach wzięło udział 190 wystawców, w tym 118 zagranicznych z ponad 18 krajów, m.in.:


Włoch, Niemiec, Gruzji, Armenii, Węgier, Francji, Bułgarii, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Ukrainy, Kosowa, Serbii, Portugalii, Azerbejdżanu, Chorwacji, Szwecji.Na targach obecni są również wystawcy z sektora piw, cydrów oraz alkoholi mocnych a  także firmy oferujące akcesoria do wina oraz usługi związane z jego produkcją.
Profil wystawców:


producenci wina,

importerzy i dystrybutorzy wina

producenci opakowań i akcesoriów,

 dostawcy specjalistycznego sprzętu i usług dla branży,

 destylarnie, dystrybutorzy alkoholi mocnych,

 producenci piwa i cydrów,

 czasopisma i wydawnictwa o tematyce winiarsko – kulinarnej.

​​

... i światowe trendy

Podążamy za najciekawszymi trendami w świecie wina, co roku wybieramy temat przewodni targów, który inspiruje wystawców w wyborze tematyki degustacji oraz seminariów. Gościmy wielu świetnych ekspertów, winiarzy oraz krytyków winiarskich z Polski i zagranicy, dzięki którym program Targów  ENOEXPO® to najbardziej cenione od strony merytorycznej wydarzenie winiarskie w Polsce.
Tegoroczny temat przewodni Targów ENOEXPO® to Cool Climate Wines.


Współcześnie nie sposób przejść obojętnie obok tematyki zmian klimatycznych. Właśnie z ich powodu uprawa winorośli jest dziś możliwa w Polsce. Zmiany klimatyczne wpływają na sposób uprawy winorośli i charakter win na całym świecie. Zamierzamy spojrzeć na tematykę Cool Climate Wines lokalnie i globalnie. Zachęcamy do włączenia się w dyskusję i zaprezentowanie swojego spojrzenia, zarówno poprzez selekcję win prezentowanych na stoiskach jak również podczas degustacji komentowanych.

Kim są nasi zwiedzający?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji targów i dobrej znajomości branży HoReCa gwarantujemy promocję imprezy wśród profesjonalistów z branży gastronomicznej, winiarskiej i hotelarskiej:


 reklamę w najważniejszych czasopismach i portalach branżowych

◎ zapowiedź Targów

◎ współpracę z ekspertami ze stowarzyszeń oraz organizacji branżowych z Polski, Słowacji i Czech

◎ dystrybucję ponad 30 000 zaproszeń wysyłanych pocztą tradycyjną oraz w formie newsletterów do własnej, stale aktualizowanej bazy klientów, oraz baz patronów i partnerów targów.
Profil zwiedzających:


- importerzy i dystrybutorzy,

- specjaliści ds. zakupów,

- sklepy specjalistyczne,

- producenci wina,

- doradcy ds. wina, sommelierzy,

- restauratorzy,

- organizatorzy eventów,

- media branżowe.

Konkursy winiarskie

13. Międzynarodowy Konkurs Win o medal ENEOXPO® oraz 13. Konkurs Polskich Win i Cydrów o Medal ENOEXPO® to nieodłączny element Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO®. To pasjonująca rywalizacja w konkursie winiarskim, w którym każdego roku bierze udział kilkudziesięciu producentów z całego świata.

Medale Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO® są prestiżowym znakiem jakości, świadczącym o wyjątkowych walorach smakowych trunku i pomagające winom odnieść komercyjny sukces.