Konopie to źródło ogromnej ilości wartościowych składników. Co w nich jest najcenniejsze? Kwiaty koncentrują najbardziej wartościowe pod względem zdrowotnym właściwości tej rośliny. Najnowsze publi­kacje mówią o 1.111 aktywnych biologicznie związkach, między innymi flawonoidach, terpenach i kannabino­idach.
Te ostatnie według doniesień z prasy oraz z licznych prac naukowych wykazują następujące działanie prozdrowotne:
-przeciwbólowe-łagodzi różne rodzaje bólu
-antybakteryjne-hamuje rozwój bakterii chorobotwór­czych
-antydepresyjne-łagodzi objawy depresji, stabilizuje nastrój
-przeciwpsychotyczne-ogranicza ostre objawy psy­chotyczne
-przeciwlękowe-skutecznie tłumi lęk bez efektów ubocznych
-przeciwzapalne-ogranicza bądź likwiduje stan zapalny
 
Wino Ziołowe Konopie Rodziny Sareckich powstało z wysokiej jakości wina gronowego oraz ręcznie zbieranych liści i kwiatostanów konopi siewnych (Cannabis Sativa L.). Surowiec pozyskiwany jest od znanej, polskiej spółki General Hemp Marketing, do której należy marka DobreKonopie.pl. Firma zaangażowana w badania, rozwój, produkcję oraz sprzedaż swoich produktów , przywraca polską tradycję uprawy konopi siewnych, a także pamięć o rodzimych zwyczajach opartych na relacji człowieka z naturą nadając im nutkę nowoczesnego designu.
Do wytworzenia produktu wykorzystywane są wyłącznie rośliny z zatwierdzonych odmian Cannabis sativa L., które nie zawierają substancji psychoaktywnej delta 9 – THC (tetrahydrokannabinol). Nasz produkt jest w pełni legalny i nie ma właściwości psychoaktywnych .