O Targach

Ważnym wydarzeniem integrującym branżę winiarską w Polsce są organizowane od piętnastu lat Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO®. Impreza odbywa się równocześnie z 25. Międzynarodowymi Targami Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz 16. Targami Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD®. Dzięki takiemu połączeniu producenci i importerzy wina mają doskonałą okazję, by zaprezentować wina odbiorcom z sektora HoReCa i znaleźć dystrybutora na prężnie rozwijającym się rynku.

 

W 2016 roku na ENOEXPO® wina zaprezentowało 174 wystawców w tym 100 zagranicznych z 20 krajów: Armenii, Austrii, Bułgarii, Chile, Chorwacji, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Kosowa, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rumunii, RPA, Słowacji, Słowenii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Targi odwiedziło blisko 13 tysięcy gości związanych zawodowo z sektorem winiarskim i gastronomicznym.

 

Prezentacje win z różnych stron świata, spotkania i warsztaty prowadzone przez uznanych enologów oraz degustacje typu Master Class, to atuty Targów ENOEXPO®.

 

Uważam, że na ten moment winiarskie Targi ENOEXPO® nie mają w Polsce konkurencji. To impreza najważniejsza i najlepiej prezentująca to, co w polskim świecie wina się dzieje. Targi z roku na rok się profesjonalizują i poszerzają swoją ofertę – nie tylko ja to dostrzegam. Podobnie uważają obecni tutaj eksperci czy Wystawcy. Mamy nie tylko wino, ale również sekcję piwną, producentów cydrów, a nawet brandy czy koniaków. Warto podkreślić, że rozwija się nie tylko stricte wystawiennicza część imprezy, ale także ta, związana z seminariami czy degustacjami Master Class.

Mariusz Kapczyński, Vinisfera.pl, Polski Instytut Winorośli i Wina

 

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji targów i dobrej znajomości branży HoReCa gwarantujemy promocję imprezy wśród profesjonalistów z branży gastronomicznej, winiarskiej i hotelarskiej:

 

  • reklamę w najważniejszych czasopismach i portalach branżowych
  • współpracę z ekspertami ze stowarzyszeń oraz organizacji branżowych z Polski, Słowacji i Czech
  • dystrybucję ponad 30 000 zaproszeń wysyłanych pocztą tradycyjną oraz w formie newsletterów do własnej, stale aktualizowanej bazy klientów, oraz baz patronów i partnerów targów.

 

Wśród odwiedzających ENOEXPO są m.in. restauratorzy, hotelarze, właściciele kawiarni, pubów, barów, przedstawiciele sklepów specjalistycznych i hurtowni, przedstawiciele sieci dystrybucyjnych i handlowych, producenci i importerzy wina, doradcy ds. wina, sommelierzy, dziennikarze branżowi.

Program towarzyszący

 

Targi ENOEXPO® to nie tylko stoiska wystawowe. To także konkursy winiarskie oraz bogaty program seminaryjno-warsztatowy, który umożliwia skorzystanie z dodatkowych form promocji. Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału i współtworzenia z nami programu seminaryjno-warsztatowego, na który składają się:

 

Konkursy winiarskie

 

Aby wyróżnić się wśród konkurencji oraz zwrócić uwagę potencjalnych kontrahentów, zachęcamy do udziału w konkursach winiarskich towarzyszących ENOEXPO®. W związku z tym, że odbywają się one miesiąc przed samymi targami gwarantujemy Państwu dodatkową reklamę jeszcze przed imprezą. Uroczyste wręczenie medali ma miejsce podczas ENOEXPO®, a nagrodzone wina są prezentowane na targach.

 

 

Poznaj nasze konkursy>>

ENOARENA

  • miejsce otwartych spotkań z profesjonalistami branży winiarskiej i sektora HoReCa oraz forum prestiżowych wydarzeń, takich jak np. Gala Winiarska. W ubiegłych latach gośćmi w ENOARENIE byli m.in.: Bogdan Trojak (Projekt Autentiste), Ivo Varbanov (Stowarzyszenie Niezależnych Winiarzy Bułgarii), Andrzej Strzelczyk, Zoltan Heimann oraz Antonio Rios de Amorim. To tutaj można zorganizować otwartą degustację wina lub przeprowadzić prezentację.

 

Akademia Wina ENOEXPO®

  • trzydniowy cykl profesjonalnych szkoleń i seminariów podzielonych na kilka grup tematycznych. Udział w Akademii Wina ENOEXPO® umożliwia efektywny dialog z Państwa potencjalnymi klientami. Pozwala lepiej poznać ich oczekiwania i precyzyjnie zaprezentować im swój produkt.